Zapraszam do lektury informatora o lubelskiej komunikacji miejskiej.

Tabor

Trollino 18 - nowe Trollina z ostatniej dostawy nadal czekają na zajezdni na wyjazd.

Linie

Ruszyła budowa nowej pętli w Prawiednikach. Od poniedziałku 12.04 rejon ul. Cienistej zaczęła obsługiwać zastępcza linia 725, a 25 pojechało do Zemborzyc Górnych. 725 jeździło z Romera przez Osmolicką, Cienistą, Krężnicką do Romera.

Infrastruktura

3954 158 750

Przebudowa Alej Racławickich w Lublinie zbliża się do końca. Nowe stalowe słupy, pomalowane na ciemnoszaro, z ledowymi lampami, są już ustawione. Zamontowano też częściowo wysięgniki, na których zawieszona będzie sieć. Trolejbusy jeżdżą tędy wciąż na bateriach lub agregacie. Trolejbus przejeżdża przez rondo Krwiodawców.

poniatowskiego750

Roboty trwają też na ul. Poniatowskiego, gdzie zamiast 2 pasów będą 4. Wizja tunelu pod Racławickimi, którą forsowano choćby w okolicach 2002 roku, jest już pogrzebana. W tle autobusy na liniach z Czechowa. Widać już przebudowaną sygnalizację świetlną.

Ujęcia z minionych lat

2208 14

Wiosna 2007 r., czyli już 14 lat temu. Na pograniczu Felina i Bronowic uwieczniony został Neoplan #2208 w wygiętym malowaniu. Wystarczy krótko przyjrzeć się dalszy plan, by dostrzec przemianę tej okolicy na przestrzeni kilkunastu lat - w miejscu pustego terenu powstało centrum handlowe Felicity. Na mapie z 1977 r. widoczna jednia wzdłuż al. Witosa jest opisana jako ulica Wylotowa, a końcowy linii 14 oznaczono nieco dalej przy ul. Grenadierów. Dalej, na ul. Pancerniaków kursowały wtedy jeszcze linie 7 i 22, z których 7 była połączeniem do centrum, a 22 na Tatary i ul. Mełgiewską.