Zapraszam do lektury informatora o lubelskiej komunikacji miejskiej.

Tabor

Trollino 18 - Na zajezdni trolejbusowej pojawiła się pod koniec lutego kolejna partia nowych trolejbusów Solaris Trollino 18 IV - czwartej generacji. Oznacza to, że są na zajezdni już wozy o numerach od 3960-3974 Trolejbusy 3960-3964 pojawiały się na linii od 20 stycznia 2021 r. Kolejne pojazdy z tej serii czekają na wprowadzenie do eksploatacji.

7 elektrobusów przegubowych - w przetargu oferty złożyli Solaris i Bełkomunmasz. Oferta Solarisa jest tańsza, choć ponad budżetem.

Trollino z 2007 r. w Tychach - Trolejbusy 3839 i 3837, przebywające od kilku lat w rezerwie i przekazane na początku roku do Tych, rozpoczęły jazdy liniowe.

Linie

Podtrzymane są obostrzenia w komunikacji miejskiej wynikające z sytuacji epidemiologicznej. ZTM informował na swoich stronach o nowej metodzie dezynfekcji pojazdów komunikacji.

17.03 Od 17 marca linie 2 i 4 skierowano ponownie ul. Popiełuszki. Przebudowa skrzyżowania ul. Popiełuszki z ul. Poniatowskiego jest nadal realizowana. Wykonano już nową nawierzchnię asfaltową na części z przebudowywanych odcinków.

W wyniku starań linia 85 na początku kwietnia została skierowana zajazdem pod gruntownie odnowiony przy zaangażowaniu władz samorządowych dworzec kolejowy w Motyczu.

Infrastruktura

W toku jest realizowana od 2020 r. przebudowa Al. Racławickich. Prace skupiają się na rejonie ul. Puławskiej i ul. Sowińskiego. Na Rondzie Krwiodawców, odcinku KUL - Lipowa oraz ul. Lipowej wykonana jest już nowa nawierzchnia asfaltowa.