linie

Informacje o liniach komunikacyjnych i rozkładach jazdy

 

Jako początek linii autobusowych w naszym mieście uznaje się uruchomienie przez Magistrat przedsiębiorstwa "Autobusy Miejskie m. Lublina" w 1929 roku. Od 80 lat jedne linie się pojawiają, inne znikają. Co pewien czas trasy i rozkłady są modyfikowane. Poza tym zdarzają się tymczasowe zmiany tras - objazdy.

W dziale o liniach autobusowych i trolejbusowych znajdują się nie tylko archiwalne trasy i rozkłady, ale także różne ciekawe dane statystyczne.

Podkategorie

Tutaj znajdują się rozkłady z podziałem na brygady oraz wykaz podmian.

Najdłuższe i najkrótsze linie, najdłuższy czas pracy kierowcy, najwcześniejsze wyjazdy i najpóźniejsze zjazdy oraz wiele innych statystycznych ciekawostek.

Komunikacja dzisiaj i wczoraj. Znajdziesz tutaj aktualny schemat linii, archiwalne rozkłady, a także spis linii z przyrostkiem "bis" i okrężnych, listę rozkładów łączonych, kursów wariantowych. Poza tym przeczytasz o historii wybranych linii.

Tymczasowe zmiany tras linii autobusowych i trolejbusowych od 2002 roku - zwykle niewielkie, ale czasem wywracające komunikację do góry nogami (np. podczas Tour de Pologne).

Artykuły o historii wybranych linii, zawierające zmiany tras i rozkładów oraz inne ciekawostki.

Przez lata przewinęło się przez Lublin mnóstwo marek i typów wozów autobusów i trolejbusów, które jeździły w przeróżny sposób. Może są tacy, co pamiętają przedwojenną "czwórkę", część lublinian była świadkiem narodzin pierwszej linii trolejbusowej, inni przez mgłę kojarzą linie 17, 18 i 20 w wersji trolejbusowej, a trochę młodsi rodzili się w czasie narodzin wielu linii podmiejskich. Warto dowiedzieć się, jak wyglądały trasy linii przed laty - czasem nie ma już po nich śladu, a niektóre do tej pory mają się całkiem dobrze.

Zainteresowani tematem powinni zainstalować program LBus, który zawiera bardziej szczegółowe dane, umożliwia szybkie porównanie tras linii w różnych okresach z podglądem na mapie.

parajumpers montreal parajumpers femme parajumpers homme moncler montreal timberland femme timberland canada canada goose sale ugg montreal moncler manteau canada goose femme ugg montréal timberland montreal moncler canada canada goose montreal ugg canada
canada goose pris belstaff jakke parajumper jakke uggs sko uggs votter peuterey jakke dame uggs vintersko woolrich parka timberland sko belstaff oslo belstaff jacket canada goose expedition parka dame moncler jacket canada goose expedition parka barbour jakke dame woolrich arctic parka barbour norge canada goose jakke pris timberland boots timberland norge