Dla poprawy sytuacji taborowej, związanej z awaryjnością posiadanego taboru, MPK zakupiło w marcu 2011 roku 18-letni autobus Mercedes O405GN, użytkowany wcześniej w PKS Łódź. W Łodzi mercedes użytkowany był na liniach zatramwajowych, obsługowanych przez PKS.Pierwotnie autobus eksploatowany był w EVAG Essen.

2342-2011-04-06

Mercedes O405GN #2342 na al. Racławickich. fot. Sławek Kołodziej 2011-04-06

 

Mercedes O405GN to przegubowa odmiana znanego, niskopodłogowego modelu Mercedes O405N. Dwie sekcje autobusu połączone są obrotnicą firmy Mercedes, umożliwiającą wzajemne odchylanie się członów w pionie i w poziomie. Silnik umieszczony jest w tylnej części, w lewym tylnym narożniku i napędza poprzez skrzynię biegów i wał napędowy oś tylną - portalowy most napędowy. Autobus produkowany był w wersji 3- lub 4-drzwiowej, z czego pierwsze dwa wejścia są bezstopniowe, a w pozostałych jest jeden schodek. Jednostkę napędową stanowi silnik Mercedes OM447hlA - 11-litrowy Diesel. Jest to taki sam silnik jak w autobusach solowych, tyle że bardziej wysilony.

Zmęczony eksploatacją w Polsce i w Niemczech autobus doprowadzano do stanu używalności przez prawie 2 miesiące. Pomimo iż autobus miał dokonaną naprawę blacharską w tylnej części nadwozia i był lakierowany, to nie otrzymał barw miejskich i pozostał w żółtym kolorze - wywodzącym się jeszcze z Essen. Mercedes otrzymał numer 2342 i skierowano go na linie obsługiwane przez autobusy przegubowe.

parajumpers montreal parajumpers femme parajumpers homme moncler montreal timberland femme timberland canada canada goose sale ugg montreal moncler manteau canada goose femme ugg montréal timberland montreal moncler canada canada goose montreal ugg canada
canada goose pris belstaff jakke parajumper jakke uggs sko uggs votter peuterey jakke dame uggs vintersko woolrich parka timberland sko belstaff oslo belstaff jacket canada goose expedition parka dame moncler jacket canada goose expedition parka barbour jakke dame woolrich arctic parka barbour norge canada goose jakke pris timberland boots timberland norge